کارشناس، مربی و کاپیتان اسبق تیم فوتبال تراکتور با ابراز نگرانی از روند پرنوسان این تیم در لیگ برتر، گفت: اشتباهات سریالی پاکو خمز تمامی ندارد و با این روند آینده مناسب برای تراکتور متصور نیست.

اصغر اعتباری، عامل اصلی نتایج ضعیف تراکتور در لیگ برتر و باخت های متوالی به رقبای اصلی را نبود تفکر واحد در نزد سرمربی تیم عنوان و اظهار کرد: هواداران فهیم تراکتور باید بدانند که در صورت ادامه فعالیت خمس، تراکتور هرگز جزو سه تیم برتر نخواهد بود و حتی کسب سهمیه لیگ آسیا نیز دور از ذهن است.

وی به سوابق نامتعادل خمس در زمان مربیگری در تیم های لیگ برتری اسپانیا اشاره و اظهار کرد: او ۲ تیم مطرح را از لیگ برتر به دسته یک هدایت کرده است و به هیچ عنوان کسی نیست که از کمک ها و مشاوران خود مشورت بگیرد.

اعتباری نیمکت نشینی امیرحسین حسین زاده در بیشتر بازی های تراکتور به خصوص بازی مقابل استقلال را تامل برانگیز خواند و یادآور شد: این بازیکن جزو نفرات مهم، تاثیرگذار و در حد تیم ملی است که خمز توانایی استفاده از او را ندارد و در حالی که مقابل استقلال، تراکتور به چنین بازیکنی که استعداد و توانایی حرکات پا به توپ و دریبل زنی را دارد، نیاز مبرم داشت در اواخر بازی به زمین فرستاد.

وی سطح فوتبال حسین زاده را بسیار فراتر دانست و با بیان اینکه او باید از نفرات اصلی تیم ملی باشد که با ندانم کاری خمز و بازی نکردن تیم ملی را از دست داده است، اظهار کرد: این در حالی است که ” خیمنز ” به جای او بازیکن ثابت تراکتور شده و همه می دانند که چون هم وطن سرمربی است باید در تمام بازی ها علیرغم نمایش های ضعیف به میدان برود.

اعتباری، نیمکت نشینی مهدی حسینی در خط هافبک و سیدمحمد حسینی در خط دفاعی را از دیگر اشتباهات فنی خمز در ارنج تراکتور اعلام و اضافه کرد: اگر به این ۲ نفر میدان داده شود، شک نکنید در مدت زمان بسیار کوتاهی نه تنها به شرایط نابسامان و هماهنگی تراکتور نظم می بخشند، بلکه شاید به تیم ملی هم دعوت شوند.

وی با ابراز تاسف از اینکه پس از گذشت ۱۰ هفته از لیگ برتر سرمربی تراکتور هنوز ترکیب اصلی خود را پیدا نکرده است، یادآور شد: در حالی که باشگاه با تدارکات مناسب اردوهای پیش فصل و بازی های دستگرمی خوبی را در خارج و داخل کشور برای این مربی در نظر گرفته بود.

مربی اسبق تراکتور اصرار خمز به شروع دستورات تاکتیکی از خط دفاعی و ارسال پاس های عرضی را از دیگر نقاط ضعف و جزو ایردات مهم تراکتور در فصل جاری بیان کرد و افزود: بهتر است خمز ایرادات خود با مشورت کادر فنی رفع کند، اما چنین به نظر می رسد که او بر اشتباهات خود مصر است و خود را خدای فوتبال می داند.

اعتباری با اشاره به اینکه همه مربیان دارای ایراد هستند، اما این ایرادات و اشتباهات را با همفکری اعضای کادر فنی و کمیته های فنی تیم ها حل و فصل می کنند، گفت: گویا سرمربی تراکتور حتی از نفراتی که خودش به عنوان دستیار به تیم آورده است نیز نظر و مشورت نمی گیرد.

کارشناس: اشتباهات سریالی خمز تمامی ندارد/ پورحمیدی به درد تراکتور نمی خورد
 “حسین پورحمیدی” دروازه بان تراکتور

وی ضعف مفرط در درون دروازه را دومین عامل نتایج نامناسب و باخت های سریالی تراکتور بیان کرد و ادامه داد: حسین پورحمیدی در ۱۰ هفته گذشته با تمام اعتماد کادر فنی و نیز حمایت های هواداران، نشان داد که به هیچ عنوان در حد نام و اعتبار تراکتور نیست و به دلیل جوانی نمی تواند کمک حال این تیم باشد.

اعتباری خروج های اشتباه و کشنده، مشکلات روحی و روانی و زمان بندی غلط در دفع توپ و جمع کردن نادرست توپ را مهمترین مشکلات پورحمیدی دانست و یادآور شد: رفع این همه مشکل برای گلری که برای تیم مدعی به میدان می رود، زمان بر بوده و در چند هفته قابل رفع نیست.

وی پیشنهاد کرد سران باشگاه تراکتور از هم اکنون برای جایگزینی دروازه بان وارد بازار نقل و انتقالات نیم فصل شده و با رایزنی های فشرده نسبت به استخدام گلر سطح بالا اقدام کنند.

اعتباری با اشاره به اینکه در حال حاضر دروازه بان باکیفیت بالا در داخل وجود ندارد، اظهار کرد: جذب گلر از کشورهای آفریقایی که قیمت های مناسبی نیز دارند، بهترین امکان با توجه به شرایط موجود برای تراکتور است.

به گفته وی از مجموع ۱۰ گل خورده تراکتور در لیگ برتر، پورحمیدی حداقل در ۷۰ درصد آنها مقصر اصلی بوده که چنین آماری حتی برای تیم های پایین جدول نیز کشنده است.

به گزارش سون خبر به نقل از ایرنا، تیم فوتبال تراکتور در هفته دهم لیگ برتر با تحمل پنجمین شکست خود مقابل استقلال و باخت های متوالی مقابل پرسپولیس و سپاهان به عنوان مدعیان اصلی، انتقادات شدید هواداران و کارشناسان را سبب شد.

تراکتور با ۱۵ امتیاز در رده ششم جدول رده بندی قرار دارد و در هفته یازدهم روز چهارم آذر ماه میزبان فولاد خوزستان است.

  • منبع خبر : ایرنا