مدیرعامل شرکت باشگاه شهرداری تبریز خبر داد: در آستانه برگزاری کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید استان آذربایجان‌شرقی، مسابقات امداد و نجات طبیعی با حضور ۹ تیم داخلی و خارجی طی روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان در مجموعه ائل‌گلی برگزار می‌شود.

میرمعصوم سهرابی اظهار کرد: مسابقات بین‌المللی امداد و نجات جزو برنامه‌های پیش‌بینی شده کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید استان توسط شهرداری تبریز است که در دو بخش تیمی و انفرادی و با حضور شرکت‌کنندگانی از ۶ کشور خارجی و تیم‌های ملی ایران و منتخب آذربایجان‌شرقی از روز دوشنبه در مجموعه ائل‌گلی برگزار می‌شود.

وی افزود: تمامی رویدادهای ورزشی و فرهنگی برگزار شده توسط شهرداری تبریز، در راستای برگزاری کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی و مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته انجام می‌یابد.

وی با اشاره به تیم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها خاطرنشان کرد: کشورهای سوریه، پاکستان، عراق، ایران و ۲ تیم ملی ایران و منتخب آذربایجان‌شرقی در بخش تیمی این مسابقات شرکت دارند.

مدیرعامل شرکت باشگاه شهرداری تبریز ادامه داد: در بخش انفرادی ۳ تیم اندونزی، هندوستان و نیجریه نیز با دیگر شرکت‌کنندگان رقابت خواهند داشت.

وی با اشاره به برگزاری این مسابقات در مجموعه تفرجگاهی ائل‌گلی یادآوری کرد: این مسابقات در آیتم‌های مختلفی چون موانع طبیعی و سازه‌ای برگزار می‌شود.

مسابقات بین‌المللی امداد و نجات با شرکت ۹ تیم داخلی و خارجی در دو بخش تیمی و انفرادی طی روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان در مجموعه ائل‌گلی آغاز و آیین اختتامیه آن نیز روز سه‌شنبه در همین مجموعه برگزار می‌شود.

مانور عملیاتی آموزشی رفتارشناسی حریق زیر ذره‌بین شورای شهر تبریز

مانور عملیاتی آموزشی رفتار شناسی حریق ویژه پرسنل عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در ایستگاه شماره ۱۳ شهدای مایان در حال برگزاری است.

این مانور با هدف انتخاب تاکتیک‌های عملیاتی مناسب در مواجه با انواع آتش‌سوزی، افزایش توان همکاری و هماهنگی در صحنه حادثه و شناسایی نقاط قوت و ضعف و ارائه راهکارهای مناسب برگزار می‌شود.

در ادامه برگزاری این مانور ۱۰ روزه، حجت الاسلام سید کاظم زعفرانچی‌لر، یاسین بجانی، احد صادقی، روح الله دهقان نژاد، روح الله رشیدی و حکیمه غفوری از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز از مانور آموزشی و عملیاتی رفتارشناسی حریق آتش‌نشانان تبریز بازدید به عمل آوردند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه سطح آمادگی آتش‌نشانان تبریز امیدوار کننده است، خاطرنشان کرد: این مانورها و آموزش‌های دوره‌ای در تمام ایستگاه‌های آتش‌نشانی برای تمامی آتش‌نشانان برای افزایش آمادگی جسمانی برگزار می‌شود.

احد صادقی ادامه داد: این مانورها در کنار ارزیابی آمادگی جسمانی نیروهای با هدف رفتارشناسی حریق و کاهش صدمات و آسیب‌ها در عملیات‌های آتش‌نشانی برپا شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام یافته توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری در جهت تامین تجهیزات آتش‌نشان یادآوری کرد: سیاست‌گذاری شورای اسلامی شهر ارتقا و بهبود وضعیت سیستم‌های آتش‌نشانی و افزایش ایمنی کارکنان عملیاتی این مجموعه است.

به گزارش سون خبر به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، این مانور با رویکرد آموزشی و عملیاتی در جهت انتقال اطلاعات نوین آتش‌نشانی برای آمادگی هر چه بهتر نیروهای عملیاتی در بازه زمانی ۱۰ روزه از ۱۵ لغایت ۲۵ ماه در حال برگزاری است.

  • منبع خبر : ایسنا