مدیر عامل سازمان فاوا شهرداری تبریز از تحقق توسعه تونل اختصاصی فیبرنوری شهرداری به ۱۵۵ کیلومتر خبر داد و گفت: شهرداری تبریز مالک ۱۵۵ کیلومتر بستر تونل اختصاصی فیبر نوری است و این‌ متراژ روزانه در حال افزایش است.

به گزارش سون خبر به نقل از شهریار، محمدرضا کاظمی در گفتگو با شهریار افزود: شهرداری تبریز مالک ۱۵۵ کیلومتر بستر تونل اختصاصی فیبر نوری است و این‌ متراژ روزانه در حال افزایش است.

وی با تاکید بر تسریع اجرای این پروژه اظهار کرد: با اتمام این پروژه شهر تبریز به شبکه فیبرنوری مجهز می شود تا شاهد خدمات هوشمند در حوزه مدیریت شهری برای شهروندان ارجمند باشیم.

کاظمی ادامه داد: فاز اول این پروژه با آغاز مدیریت جدید شهری با دستور شهردار تبریز در تیر ماه  ۱۴۰۱ از غرب به شرق با همکاری شرکت ارتباطات سیار به طول ۴۰ کیلومتر آغاز و اجرا شد و در آبان ماه همان سال به پایان رسید.

وی افزود: در فاز بعدی سازمان فناوری پروژه فیبر نوری به طول ۶ کیلومتر مناطق ۱،۲،۵،۸ و نواحی۲ و۳ شهرداری منطقه ۱۰، معاونت خدمات شهری و عمران منطقه ۱ و ساختمان جدید شورای اسلامی شهر اجرایی شد.

کاظمی خاطر نشان کرد: در ادامه پروژه بمنظور تسریع در روند اجرایی پروژه، طی عقد قرارداد با شرکت ایرانسل با مالکیت شهرداری جهت اجرای فیبر نوری به طول ۲۲۰ کیلومتر به مدت ۱۸ ماه اقدام کرد که در حال حاضر ۶۶ کیلومتر از آن اجرا شده است.

  • منبع خبر : شهریار