نیروهای ارمنی در تلاش هستند تا ارتفاعات قرق‌قیز در رشته کوه های استان های کلبجر و لاچین را تصرف و مواضع جدیدی را در آنجا مستقر کنند

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در عملیات تروریستی و خرابکارانه نیروهای غیرمجاز ارمنستان در مناطق تحت کنترل موقت عناصر روسی، یک سرباز ارتش آذربایجان به شهادت رسید.

در این اطلاعیه آمد است که نیروهای ارمنی در تلاش هستند تا ارتفاعات قرق‌قیز در رشته کوه های استان های کلبجر و لاچین را تصرف و مواضع جدیدی را در آنجا مستقر کنند.

این وزارتخانه اعلام کرد که ارتش آذربایجان در عملیات «قصاص» ساری بابا و تعدادی دیگر از تپه‌های رشته کوه قره‌باغ را به کنترل خود درآوردند. یگان‌های آذربایجانی در حال کار بر روی ساخت مواضع جدید در این راستا و مسیرهای تدارکاتی هستند.

در این عملیات، چندین مواضع متعلق به عناصر مسلح غیرقانونی ارمنی منهدم و یک حمله هوایی به یگان نظامی در استان آق‌دره سابق انجام شد.

در این میان برخی از نیروهای غیرقانونی ارمنستان کشته و زخمی و چندین قبضه اسلحه هویتزر D-30، خودروهای نظامی و مقادیری مهمات نیز منهدم شد.

در این اطلاعیه آمده است که سربازان ارمنی باید از مناطق تحت کنترل موقت روسیه خارج و نیروهای مسلح ارمنستان خلع سلاح شوند. آذربایجان از هرگونه اقدامات تروریستی و تحریک آمیز در خاک خود قاطعانه جلوگیری کرده و پاسخ متقابل مخرب‌تر خواهد داد.

  • منبع خبر : تی آر تی ترکیه